Kedudukan Pingat Sukan Olimpik 2016 Rio Brazil

Kedudukan Jumlah Pungutan Pingat Sukan Olimpik 2016. Temasya sukan terbesar dunia iaitu Sukan Olimpik akan dilangsungkan di Rio de Janerio, Brazil bermula 6 Ogos hingga 22 Ogos 2016 (Waktu Malaysia). Malaysia sendiri akan menghantar seramai 32 atlet yang bakal beraksi dalam 10 acara sukan. Berikut adalah kedudukan pingat Sukan Olimpik 2016 Rio Brazil untuk semua negara yang bertanding termasuk Malaysia.

Kedudukan Pingat Sukan Olimpik 2016
Kedudukan Pingat Sukan Olimpik 2016

Kedudukan Pingat Sukan Olimpik 2016

Sebanyak 28 acara sukan melibatkan lebih 300 acara bakal dipertandingan dengan jangkaan atlet lebih daripada 10,500 orang. Antara acara yang bakal menjadi tumpuan di Sukan Olimpik adalah Bolasepak, renang dan Olahraga. Berikut adalah senarai acara sukan yang dipertandingkan di Sukan Olimpik 2016 Rio.

  1. Angkat berat : 15 acara
  2. Badminton : 5 acara
  3. Beach volleyball : 2 acara
  4. Basketball : 2 acara
  5. Bolasepak : 2 acara
  6. Canoe slalom : 4 acara
  7. Canoe sprint : 12 acara
  8. BMX – Basikal: 2 acara
  9. Mountain bike – Basikal : 2 acara
  10. Road – Basikal : 4 acara
  11. Track – Basikal : 10 acara
  12. Terjun : 8 acara
  13. Ekuestrian : 6 acara
  14. Lawan Pedang : 10 acara
  15. Gimnastik artistik : 14 acara
  16. Gimnastik berirama : 2 acara
  17. Golf : 2 acara
  18. Gusti : 18 acara
  19. Bola Baling : 2 acara
  20. Hoki : 2 acara
  21. Judo : 14 acara
  22. Renang Marathon : 2 acara
  23. Memanah : 4 acara
  24. Pentathlon Moden : 2 acara
  25. Olahraga : 47 acara
  26. Ping pong : 4 acara
  27. Renang : 32 acara
  28. Mendayung : 14 acara
  29. Rugbi 7 : 2 acara
  30. Kapal Layar : 10 acara
  31. Menembak : 15 acara
  32. Renang Berirama : 2 acara
  33. Taekwondo : 8 acara
  34. Tenis : 5 acara
  35. Tinju : 13 acara
  36. Trampoline : 2 acara
  37. Triatlon : 2 acara
  38. Volleyball : 2 acara
  39. Polo Air : 2 acara

Pungutan Pingat Semua Negara

  • Akan dikemaskini dari masa kesemasa
  • Kedudukan pungutan pingat setakat jam 730 malam, Isnin 22 Ogos 2016 Waktu Malaysia
KEDUDUKANNEGARAEMASPERAKGANGSAJUMLAH PINGAT
1USA463738121
2Great Britain27231767
3China26182670
4Russia19181956
5Jerman17101542
6Jepun1282141
7Perancis10181442
8Korea Selatan93921
9Itali812828
10Australia8111029
11Belanda87419
12Hungary83415
13Brazil76619
14Sepanyol74617
15Kenya66113
16Jamaica63211
17Croatia53210
18Cuba52411
19New Zealand49518
20Kanada431522
21Uzbekistan42713
22Kazakhstan35917
23Colombia3238
24Switzerland3227
25Iran3148
26Greece3126
27Argentina3104
28Denmark26715
29Sweden26311
30Afrika Selatan26210
31Ukraine25411
32Serbia2428
33Poland23611
34Korea Utara2327
35Belgium2226
35Thailand2226
37Slovakia2204
38Georgia2147
39Azerbaijan171018
40Belarus1449
41Turki1348
42Armenia1304
43Republik Czech12710
44Ethiopia1258
45Slovenia1214
46Indonesia1203
47Romania1135
48Bahrain1102
48Vietnam1102
50Taiwan1023
51Bahamas1012
51Ivory Coast1012
51IOA1012
54Fiji1001
54Jordan1001
54Kosovo1001
54Puerto Rico1001
54Singapura1001
54Tajikistan1001
60Malaysia0415
61Mexico0325
62Algeria0202
62Ireland0202
64Lithuania0134
65Bulgaria0123
65Venezuela0123
67India0112
67Mongolia0112
69Burundi0101
69Grenada0101
69Niger0101
69Filipina0101
69Qatar0101
74Norway0044
75Egypt0033
75Tunisia0033
77Israel0022
78Austria0011
78Dominican Republic0011
78Estonia0011
78Finland0011
78Morocco0011
78Republik Moldova0011
78Nigeria0011
78Portugal0011
78Trinidad and Tobago0011
78UAE0011

Selamat berjuang diucapkan kepada atlet Malaysia di Sukan Olimpik 2016 dalam memburu emas pertama negara.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*