Kedudukan Pingat SUKMA 2016 Sarawak

Kedudukan Pingat Sukma 2016 Mengikut Negeri. Mampukan tuan rumah Sarawak merangkul juara keseluruhan SUKMA 2016 Edisi ke 18 kali ini? Nantikan kedudukan jumlah pungutan pingat SUKMA terkini yang akan dikemaskini di bawah ini dari kejohanan bermula pada 22 hingga ke hari penutup 31 Julai 2016. Berikut adalah Kedudukan Pingat Sukma 2016 Sarawak yang melibatkan 24 acara dan berlangsung  di lokasi seperti Kuching, Sibu, Kota Samarahan dan Miri.

Kedudukan Pingat SUKMA 2016
Kedudukan Pingat SUKMA 2016 Sarawak

Kedudukan Pingat Sukma 2016 Sarawak

Berikut adalah jumlah pungutan dan kedudukan terkini pingat Sukma 2016 Sarawak (Emas, perak dan Gangsa) mengikut negeri dan melibatkan acara sukan seperti berikut. Acara bolasepak dan olahraya merupakan acara tumpuan SUKAM 2016 kali ini :-

  1. Bola sepak
  2. Akuatik (renang dan terjun)
  3. Angkat berat
  4. Badminton
  5. Berbasikal
  6. Hoki lelaki & Hoki wanita
  7. Karate
  8. Boling padang
  9. Memanah
  10. Menembak
  11. Olahraga
  12. Pencak silat
  13. Tenpin boling
  14. Wushu
  15. Bola tampar tertutup
  16. Tenis
  17. Skuasy
  18. Sepak takraw
  19. Taekwondo
  20. Petanque
  21. Golf
  22. Gimnastik Berirama & Gimnastik Artistik
  23. Tinju
  24. Pelayaran

Kedudukan Pingat Terkini

[junkie-alert style=”red”] Jadual pungutan pingat akan dikemaskini dari masa kesemasa [/junkie-alert]

NEGERIEMASPERAKGANGSAJUMLAH PINGAT
Selangor597363195
Sarawak574359159
Terengganu474244133
W.Persekutuan404440124
Pahang30252277
Pulau Pinang26122967
Sabah253738100
Johor19253175
N. Sembilan19123061
Melaka18112857
Kedah14102347
Perak12263472
Kelantan10121335
Perlis971531
Brunei D.S.0134
Jumlah Keseluruhan3853804721237

* Brunei adalah pasukan jemputan
** Sumber – SUKMA Sarawak

[junkie-alert style=”red”] *** Kedudukan pingat setakat Jam 615 petang, Ahad, 31 Julai 2016 [/junkie-alert]

Untuk makluman upacara pembukaan rasmi SUKMA akan berlangsung di Stadium Sarawak, Petra Jaya, Kuching pada 23 Julai dan majlis penutupan pula akan diadakan pada 31 Julai di lokasi yang sama. Maskot rasmi SUKMA Sarawak 2016 adalah Satria dan Satrina manakala slogan rasmi adalah Perpaduan Dalam Kepelbagaian. Majulah sukan untuk negara.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*