Keputusan Anugerah Skrin 2016 Senarai Pemenang

Senarai Pemenang ASK 2016. Anugerah Skrin (ASK 2016) TV3 kembali lagi pada hari Jumaat, 18 November 2016. Dengan tema : Menggapai Impian, ASK 2016 bakal bersiaran secara langsung dari Pusat Konvensyen Antarabangsa (PICC) Putrajaya bermula jam 9.00 sehingga 11.30 malam di TV3. Berikut adalah Keputusan Anugerah Skrin 2016 Senarai Pemenang yang mempertandingkan 32 kategori.

Keputusan Anugerah Skrin 2016
Keputusan ASK 2016 Senarai Pemenang

Hos Anugerah Skrin 2016 bakal menampilkan Alif Satar. Beliau akan ditemani oleh barisan pengacara bersama iaitu Ammar, Mira Filzah, Issey, Ajak Shiro, Haiza Kool FM, Sarimah Ibrahim, Fiza Sabjahan, Azrel Ismail dan Puteri Aishah. Acara karpet merah pula akan dikendalikan oleh Nana Mahazan dan Hefny Sahad yang disiarkan secara langsung di Pop TV di TV9 dari jam 8.30 malam – 9.00 malam.

Keputusan Anugerah Skrin 2016 Senarai Pemenang

Berikut dikongsikan Keputusan Anugerah Skrin berdasarkan kepada senarai kategori yang ada dipertandingkan di ASK2016 (Anugerah Skrin 2016 musim ke 18) :-

KATEGORI DRAMA

1. Drama Terbaik : FATIN
2. Pengarah Terbaik : RAZAISYAM RASHID (DRAMA – FATIN)
3. Videografi Terbaik : AHMAD IDHAM INN (DRAMA – FATIN)
4. Lakon TV Terbaik : SITI JASMINA IBRAHIM (REKAH)
5. Pelakon Lelaki Terbaik : BETO KUSHAIRY (RAMADHAN BERTEDUH SYAWAL)
6. Pelakon Wanita Terbaik : TIZ ZAQYAH (CERMIN KASIH)
7. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik : JALIL HAMID (CALON SYURGA)
8. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik : FAZLINA AHMAD DAUD (CERMIN KASIH)
9. Drama Rantaian Terbaik : WADI
10. Penyunting Terbaik : IZHAR MASURI (REKAH)
11. Drama Rantaian Popular Media Sosial : KAU AKU KITA
12. Drama Komedi Terbaik : MAK CUN 2
13. Pelakon Komedi Terbaik : ERMA FATIMA (MAK CUN 2)

KATEGORI FILEM

1. Filem Terbaik : REDHA
2. Pengarah Terbaik : SYAMSUL YUSOF (MUNAFIK)
3. Lakon Layar Terbaik : WAN HASLIZA (LOVE SUPERMOON)
4. Pelakon Lelaki Terbaik : NAMRON (REDHA)
5. Pelakon Wanita Terbaik : MAYA KARIN (NOTA)
6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik : HUSHAIRI HUSAIN (POLIS EVO)
7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik : FAUZIAH AHMAD DAUD (LANGIT CINTA)

KATEGORI BUKAN DRAMA

1. Dokumentari & Majalah Terbaik : MAJALAH 3 (WIRA BERET SEMERAH PADI)
2. Bual Bicara Terbaik : HALAQAH (TERLEPASNYA IKATAN DAJJAL)
3. Rancangan Hiburan Terbaik : BUSKESTRA
4. Laporan Khas Berita Terbaik : BERITA TV9 : PERTEMUAN SEMULA HIGHLANDS TOWER
5. Rancangan Realiti Terbaik : LET’S CYCLE 2
6. Rancangan Anugerah Terbaik : ANUGERAH JUARA LAGU KE 30

SENARAI PENCALONAN

DRAMA TERBAIK
1) Ku Haramkan Susu Itu
2) Khilaf Seorang Isteri
3) Ramadan Berteduh Syawal
4) Pondok Itu Rumahku
5) Fatin
6) Calon Syurga
7) Bila Tiba Saatnya
8) Anak Ibu Buangan Ibu
9) Cermin Kasih

DRAMA RANTAIAN POPULAR MEDIA SOSIAL
1) Menongkah Kasih
2) Satu Cinta
3) Kau, Aku, Kita

FILEM TERBAIK

1) Nota
2) Redha
3) Showdown
4) Munafik
5) Pelepas Saka
6) Mat Moto – Kami Mat Moto Bukan Mat Rempit
7) Langit Cinta
8) Isteri Untuk Dijual
9) Mat Moto
10) Keranda Tok Wan Terbang
11) Banglo Berkunci
12) Love Supermoon
13) Badi
14) Rembat
15) Jwanita
16) Girlfriend Kontrak
17) Polis Evo
18) Bravo 5
19) Jejak Warriors
20) CCTV

KATEGORI TEKNIKAL TERBAIK

1) Anugerah Juara Lagu 30 (TV3)
2) Clever Girl (TV3)
3) Da’I Musim ke 3 (TV3)
4) Pop TV (TV9)
5) Adik Tanya Ustaz (TV9)

MONTAJ TERBAIK
1) Dunia Tersembunyi (TV3)
2) Qari Jr 2016 (TV3)
3) Clever Girl (TV3)
4) Halaqah 2016 (TV9)
5) Ramadan Sana Sini (TV9)
6) Sounds Of Muslims (TV9)

SUNTINGAN TERBAIK
1) Jejak Rasul As Salam (TV3)
2) Menjadi Diriku Azmil (TV3)
3) Projek Da’I (TV3)
4) Sounds Of Muslims: Komotini, Greece (TV9)
5) Ramadan Sana Sini: Oman (TV9)
6) Ke Indonesia Ke Kita (TV9)

VIDEOGRAFI TERBAIK
1) Menjadi Diriku Azmil (TV3)
2) Majalah 3 Ep 25: Surat Dari Banding/ Ramadan Di Samudera/Ramadan Di Ruang Angkasa (TV3)
3) Jejak Rasul As Salam ( Ukhuwah Muslim Tanah Tinggi) (TV3)
4) Sounds Of Muslims: Komotini, Greece (TV9)
5) Ke Indonesia Ke Kita (TV9)
6) Ramadan Sana Sini: Oman (TV9)

PENATAAN CAHAYA TERBAIK RANCANGAN SIARAN LANGSUNG

1) Anugerah Juara Lagu 30 (TV3)
2) Anugerah Bintang Popular 29 (TV3)
3) Mentor Milenia Final (TV3)

PENATAAN BUNYI TERBAIK RANCANGAN SIARAN LANGSUNG
1) Anugerah Juara Lagu 30 (TV3)
2) Anugerah Bintang Popular 29 (TV3)
3) Konsert Festival AJL 30 (TV3)

DOKUMENTARI & MAJALAH TERBAIK
1) Projek Da’I Ep 2 : Projek Buku Mewarna-Da’i Hidayu & Adik Rose (TV3)
2) Op Maritim Ep 1 (TV3)
3) Majalah 3: Wira Beret Semerah Hati (TV3)
4) Ramadan Sana Sini: Oman (TV9)
5) Sounds Of Muslims: Komotini, Greece (TV9)
6) Hijab Stalista Ep 2: China (TV9)

BUAL BICARA TERBAIK
1) Singgah Sahur 2016 (TV3)
2) Wanita Hari Ini: Istimewa Hari Bapa (TV3)
3) Malaysia Hari Ini (TV3)
4) Halaqah: Terlepasnya Ikatan Dajjal (TV9)
5) Nasi Lemak Kopi O: Walimatul Urus Anzalna Nazir (TV9)

RANCANGAN HIBURAN TERBAIK

1) Ye Ke Raya? (TV3)
2) Muzik-muzik Separuh Akhir Ep3-Ep6 (TV3)
3) Jawatankuasa Kampung Kalut (TV3)
4) Lari: Lari Mencari Mr X (TV9)
5) Ke Indonesia Ke Kita (TV9)
6) Buskestra (TV9)

LAPORAN KHAS BERITA TERBAIK
1) Buletin Utama: Nasib Dr. Gigi (TV3)
2) Buletin Utama: Lorong Kecemasan (TV3)
3) Buletin Utama: Cerai Muda (TV3)
4) Berita TV9: Highland Towers (TV9)
5) Berita TV9: Miskin Bandar (TV9)
6) Berita TV9: Awasan Harga (Ikan Kuala Selangor) (TV9)

RANCANGAN REALITI TERBAIK
1) Mentor Milenia: Akhir (TV3)
2) Clever Girl: Akhir (TV3)
3) Da’I Musim Ke 3: Pentas Akhir (TV3)

RANCANGAN ANUGERAH TERBAIK
1) Anugerah Juara Lagu 2015 (TV3)
2) Anugerah Skrin 2015 (TV3)
3) Drama Festival Kuala Lumpur 2016 (TV3)

Nantikan Keputusan Anugerah Skrin yang akan dikemaskini dari masa kesemasa. Tahniah kepada semua pemenang Anugerah Skrin 2016 (ASK2016)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*