Keputusan LTDL Le Tour De Langkawi 2017

Jadual Dan Keputusan Le Tour de Langkawi (LTdL) 2017. Kejohanan basikal berprestij di Asia, LTDL bakal kembali lagi pada tahun 2017. Mampukah pelumba negara menjadi juara kalai ini? Berikut adalah keputusan LTDL 2017 yang akan dikemaskini pada setiap peringkat dan laluan. Le Tour De Langkawi 2017 adalah edisi ke-22 penganjuran dan akan berlangsung dari 22 Februari sehingga 1 Mac 2017. Jarak keseluruhan perlumbaan adalah sejauh 1,225 kilometer. Perlumbaan akan bermula dari Kuala Berang, Terengganu dan berakhir di Putrajaya Loop.

Keputusan LTDL 2017 Le Tour De Langkawi
Keputusan LTDL Le Tour De Langkawi 2017

Keputusan LTDL 2017 Le Tour De Langkawi

Berikut adalah senarai laluan perlumbaan LTdL 2017 yang bakal dilangsungkan dalam 8 peringkat. LTDL 2017 akan bermula dari Kuala Berang pada 22 Februari dan akan berakhir di Putrajaya pada 1 Mac 2017. Kementerian Belia dan Sukan (KBS) adalah penaja utama dengan Ciclista Sports Sdn Bhd adalah penganjur.

  • Tiada laluan di Langkawi dan Genting Highlands untuk LTDL tahun 2017.

Jadual perlumbaan LTdL 2017 yang mengandungi maklumat bberkaitan nama peringkat, tarikh, nama lauan dan jarak boleh dirujuk di bawah ini.

Senarai Laluan

NO PERINGKAT TARIKH NAMA LALUAN JARAK DALAM KM
1 Peringkat 1 22 FEBRUARI 2017 Kuala Berang – Kuala Terengganu 130
2 Peringkat 2 23 FEBRUARI 2017 Jerteh – Gerik 208.1
3 Peringkat 3 24 FEBRUARI 2017 Serdang – Pantai Remis 118
4 Peringkat 4 25 FEBRUARI 2017 Seri Manjung – Cameron Highlands 174.4
5 Peringkat 5 26 FEBRUARI 2017 Meru Raya – Kuala Kubu Bharu 151.5
6 Peringkat 6 27 FEBRUARI 2017 Senawang – Muar 176.3
7 Peringkat 7 28 FEBRUARI 2017 Melaka – Rembau 148.1
8 Peringkat 8 1 MAC 2017 Setiawangsa – Putrajaya 121
SEE ALSO  Live Streaming Keputusan Badminton Sukan Olimpik 2016

Senarai Pemenang Peringkat LTDL 2017

Berikut adalah Keputusan Perlumbaan LTDL 2017 yang akan dikemaskini semasa kejohanan berlangsung :-

Peringkat 1 (22 Feb): Kuala Berang – Kuala Terengganu (130km)

  • 1. Sunderland, Scott (AUS) : IWS Isowhey Sports Swisswellness  : 2h 54m 45s
  • 2. Gibbons, Ryan (RSA)  :  DD Team Dimension Data  : 2h 54m 45s
  • 3. Marini, Nicolas (ITA) : NIP Nippo – Vini Fantini  : 2h 54m 45s
  • 4. Mareczko, Jakub  (ITA) : WIL  Team Wilier Triestina  : 2h 54m 45s
  • 5. McCabe, Travis (USA) : UHC UnitedHealthCare Pro Cycling Team : 2h 54m 45s
  • Pelumba terbaik Malaysia : Mohd Zamri Salleh No 48 (Terengganu Cycling Team)

Keputusan penuh Peringkat 1 klik Stage 1

Stage 2 (23 Feb): Jerteh – Gerik (208.1km)

  • 1. McCabe, Travis (USA) : UHC UnitedHealthCare Pro Cycling Team : 5h04m41s
  • 2. Pozzato, Filippo (ITA) :WIL Team Wilier Triestina : 5h04m41s
  • 3. Gibbons, Ryan (RSA) : DDD Team Dimension Data : 5h04m41s
  • 4. Cecchin, Alberto (ITA) : WIL Team Wilier Triestina : 5h04m41s
  • 5. Gidich, Yevgeniy (KAZ) : VAM Vino Astana Motors : 5h04m41s

Keputusan penuh Peringkat Kedua (Klik Stage 2)

Pelumba Malaysia terbaik stage 2 (Kedudukan ke 10) : Mohd Shahrul Mat Amin : Terengganu Cycling Team : 5h04m41s

Peringkat 3 (24 Feb): Serdang – Pantai Remis (118km)

  1. Mareczko, Jakub (ITA) : WIL Team Wilier Triestina 2h 48m 56s
  2. Sunderland, Scott (AUS) : IWS Isowhey Sports Swisswellness 2h 48m 56s
  3. Saleh, Mohd Zamri (MAS) : TSG Terengganu Cycling Team 2h  48m 56s
  4. Marini, Nicolas (ITA) : NIP Nippo – Vini Fantini 2h 48m 56s
  5. Benfatto, Marco (ITA) : ANS Androni Giocattoli 2h 48m 56s

Pelumba Malaysia terbaik stage 3 (Kedudukan ke 3) : Mohd Zamri Saleh : Terengganu Cycling Team : 2h  48m 56s

Keputusan penuh Peringkat Ketiga : Klik Stage 3

Pkt 4 (25 Feb): Seri Manjung – Cameron Highlands (174.4 km)

  1. Debesay, Mekseb (ERI) :  DDD Team Dimension Data : 4h37m49s
  2. Bayly, Cameron (AUS) : IWS : Isowhey Sports Swisswellness : 4h37m49s
  3. Gibbons, Ryan (RSA) : DDD Team Dimension Data : 4h37m53
  4. Gidich, Yevgeniy (KAZ) : VAM Vino Astana Motors : 4h37m53
  5. Cecchin, Alberto (ITA) : WIL  Team Wilier Triestina : 4h37m53
SEE ALSO  Semakan Keputusan Temuduga Separa Perubatan 2017

Pelumba terbaik Malaysia stage 4 (Kedudukan ke 37) : Loh Sea Keong : Thailand Continental Cycling Team : 4h  42m 27s

Keputusan penuh Peringkat Keempat : Klik Stage 4

Peringkat 5 (26 Feb): Seri Manjung – Kuala Kubu Bharu (151.5km)

  1. Gibbons, Ryan (RSA) : DDD Team Dimension Data : 3h27’20”
  2. Mareczko, Jakub (ITA) :  WIL Team Wilier Triestina : 3h27’20
  3. McCabe, Travis (USA)  : UHC UnitedHealthCare : 3h27’20
  4. Stacchiotti, Riccardo (ITA) : NIP Nippo – Vini Fantini : 3h27’20
  5. Giacoppo, Anthony (AUS) : IWS Isowhey Sports Swisswellness : 3h27’20

Best Malaysia rider stage 5 (Kedudukan ke 6) : Mohd Zamri Salleh : Terengganu Cycling Team : 3h27’20

Keputusan penuh Peringkat Kelima : Klik Stage 5

Pkat 6 (27 Feb): Senawang – Muar (176.3km)

  1. Barbin, Enrico (ITA) : BRD Bardiani CSF :  4h09m16s
  2. Giacoppo, Anthony (AUS) : IWS Isowhey Sports Swisswellness : 4h09m16s
  3. Pozzato, Filippo (ITA) : WIL Team Wilier Triestina : 4h09m16s
  4. Palini, Andrea (ITA) : ANS Androni Giocattoli : 4h09m16s
  5. Maronese, Marco (ITA) : BRD Bardiani CSF : 4h09m16s
SEE ALSO  Keputusan Liga Super 2017 Jadual Dan Carta Kedudukan

Malaysia best rider for stage 6 (Kedudukan ke 10) : Mohd Zamri Salleh : Terengganu Cycling Team : 4h09m16s

Keputusan penuh Peringkat Keenam : Klik Stage 6 

7. Peringkat 7 (28 Feb): Melaka – Rembau (148.1km)

  1. Mareczko, Jakub (ITA) : WIL Team Wilier Triestina : 3h23m45s
  2. McCabe, Travis (USA) : UHC UnitedHealthCare : 3h23m45s
  3. Palini, Andrea (ITA) : ANS Androni Giocattoli : 3h23m45s
  4. Seo, Joonyong (KOR) : KSP KSPO Bianchi Asia Procycling : 3h23m45s
  5. Gibbons, Ryan (RSA) : DDD Team Dimension Data : 3h23m45s


Pelumba terbaik Malaysia peringkat 7 adalah :Mohd Shahrul Mat Amin (Terengganu Cycling Team) kedudukan ke 14 dengan masa 3h23m45s

Keputusan penuh peringkat 7, klik Stage 7

8. Peringkat 8 (1 Mac): Setiawangsa – Putrajaya (121km)

  1. McCabe, Travis (USA) : UHC  UnitedHealthCare Pro Cycling Team : 2h39m00s
  2. Giacoppo, Anthony (AUS) : IWS Isowhey Sports Swisswellness : 2h39m00s
  3. Stacchiotti, Riccardo (ITA) : NIP Nippo-Vini Fantini : 2h39m00s
  4. Gibbons, Ryan (RSA) : DDD Team Dimension Data : 2h39m00s
  5. Mat Amin, Mohd Shahrul (MAS) : TSG Terengganu Cycling Team : 2h39m00s

Pelumba terbaik Malaysia peringkat 8 adalah :Mohd Shahrul Mat Amin (Terengganu Cycling Team) kedudukan ke 5 dengan masa 2h39m00s

Keputusan penuh peringkat ke 8 (terakhir) : Klik Final stage

Tahniah kepada semua pelumba dan para pemenang.

Apa yang menarik kali ini adalah tiadanya laluan di Langkawi dan juga laluan pendakian di Genting Highlands. Selamat berjuang buat semua pelumba profesional dari Malaysia dan seluruh dunia untuk menjadi juara LTdL 2016 yang berprestij di Asia ini.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*